Dog World Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


Φόρουμ σκυλιών, συζητήσεις μελλών για τα σκυλιά τους, εκπαιδεύσεις σκυλιών, κλπ.
 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Εκπαιδευτής Σκύλων

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
darkpaladin

darkpaladin


Αριθμός μηνυμάτων : 543
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : Αχαρναίς

Εκπαιδευτής Σκύλων Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Εκπαιδευτής Σκύλων   Εκπαιδευτής Σκύλων Icon_minitimeΤετ Δεκ 15, 2010 2:37 pm

Όπως γνωρίζετε (και απο την υπογραφή μου) πέρα απο "κομπιουτεράς" είμαι και Εκπαιδευτής Σκύλων. Έχω σπουδάσει για Βασική Εκπαίδευση & Ψυχολογία/Συμπεριφορά Σκύλων.

Μπορείτε να δείτε και το site μου: http://www.amazingpawsibilities.webs.com
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.amazingpawsibilities.webs.com
pantelis

pantelis


Αριθμός μηνυμάτων : 99
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2010

Εκπαιδευτής Σκύλων Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εκπαιδευτής Σκύλων   Εκπαιδευτής Σκύλων Icon_minitimeΠεμ Δεκ 16, 2010 8:28 am

Ωραίο το site, άντε καλές δουλειές.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
darkpaladin

darkpaladin


Αριθμός μηνυμάτων : 543
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : Αχαρναίς

Εκπαιδευτής Σκύλων Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εκπαιδευτής Σκύλων   Εκπαιδευτής Σκύλων Icon_minitimeΠεμ Δεκ 16, 2010 8:34 am

Thanx
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.amazingpawsibilities.webs.com
Scarlett

Scarlett


Αριθμός μηνυμάτων : 183
Ημερομηνία εγγραφής : 08/12/2010

Εκπαιδευτής Σκύλων Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εκπαιδευτής Σκύλων   Εκπαιδευτής Σκύλων Icon_minitimeΠεμ Δεκ 16, 2010 5:57 pm

Ολα καλα κι απο εμενα διονυση!
Μια γρηγορη ερωτηση.
Η σκαρλετ εχει μαθει πολλα tricks... Κ μαλιστα πλεον χωρις λιχουδιες οπως μου ειπες.
Αυτο που δυσκολευομαι να της μαθω ειναι η λιχουδια ατη μυτη με ισορροπια κ μετα γραπωμα στον αερα.
Την βαζω στο «κατσε» «κατω» «μεινε» κ μετα της τη βαζω στη μυτη με το «αστο» που το ξερει πολυ καλα αλλα ολο κουναει το κεφαλι της η καημενη...
Στα ποδια πανω σε «κατω» θεση της ακουμπαω λιχουδια κ το «αστο» «παρτο» το κανει τελεια.... Στη μυτη δεν καθεται...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Artemis

Artemis


Αριθμός μηνυμάτων : 173
Ημερομηνία εγγραφής : 07/12/2010
Ηλικία : 43
Τόπος : Acharnes

Εκπαιδευτής Σκύλων Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εκπαιδευτής Σκύλων   Εκπαιδευτής Σκύλων Icon_minitimeΠεμ Δεκ 16, 2010 6:57 pm

Καλές δουλειές Διονυσάκο!!

Εδώ να πω πως ο Διονύσης μας βοήθησε πάρα πολύ με την Ίβα μας.

Η Ίβα, από όταν τη βρήκαμε και τη μαζέψαμε, είχε και έχει μεγάλο άγχος αποχωρισμού.

Δηλαδή, γινόταν το κλασσικό : Όσο ήμασταν στο σπίτι, όλα καλα. Με το που φεύγαμε επερχόταν η καταστροφή!

Δοκιμάσαμε πολλούς τρόπους αντιμετώπισης, μεχρι που ο Διονύσης ήρθε στο σπτι μας, είδε το χωρο και μας πρότεινε να πάρουμε μεταλλικο κλουβακι.

Στην αρχή διστάζαμε, τώρα πια αποτελεί καθημερινότητα.



...

Ερώτηση: Άραγε θα έρθει η μέρα που θα την αφήσουμε ελεύθερη στο σπιτι (οταν λειπουμε) χωρίς να κάνει ζημιες;


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
darkpaladin

darkpaladin


Αριθμός μηνυμάτων : 543
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : Αχαρναίς

Εκπαιδευτής Σκύλων Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εκπαιδευτής Σκύλων   Εκπαιδευτής Σκύλων Icon_minitimeΠαρ Δεκ 17, 2010 3:39 pm

Πρέπει Άρτεμις να καταλάβεις ότι όταν αφήνεις ένα σκυλί σε μαγάλο χώρο μόνο του θα στρεσάρετε και θα κάνει καταστροφές. Δεν είναι κανόνας αυτός αλλά το ότι το σκυλι θα στρεσάρετε και θα προσπαθήσει να κάνει κάτι να ξεχάσει το στρές του είναι σίγουρο. Το θέμα είναι να μην διαθέτεις ΟΛΟ το σπίτι στο σκυλί, μελοντικά (αρκετά μελλοντικά όμως, όχι σε 1 χρόνο) αν θες θα μπορείς να μάθεις στην Ίβα να κάθετε στο χωλ ή στο σαλόνι μόνη της και απλά να κοιμάται ή να παίζει με τα παιχνίδια της. Μην βιαστείς όμως να κάνεις τίποτα τέτοιο γιατί θα χάσεις όλα τα καλά που έχεις πετύχει μέχρι σήμερα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.amazingpawsibilities.webs.com
Boerboel




Αριθμός μηνυμάτων : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 04/02/2011

Εκπαιδευτής Σκύλων Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εκπαιδευτής Σκύλων   Εκπαιδευτής Σκύλων Icon_minitimeΣαβ Φεβ 05, 2011 1:57 pm

ααααααχ
κι εγώ έχω πρόβλημα εκπαίδευσης......
και μένω και πολύ μακριά και εδώ γύρω δεν έχει εκπαιδευτές.....
δοκίμασα και ηλεκτρικό κολλάρο που μου είπε ένα γνωστός αλλά δεν του κάνει τίποτα.......

εκεί που τον είχαν πρίν ήταν εξοχικό στο βουνό και δεν δέχονταν ποτέ επισκέψεις αλλά είχαν και ψηλή τσιμεντένια μάντρα.....
εδώ τώρα έχω πολύ πρόβλημα γιατί πραγματικά θέλει να "φάει" όποιον περνάει απ έξω και για επισκέπτες ούτε κουβέντα........ Sad Sad Sad

μου είπαν βέβαια ότι δεν είναι καθόλου κοινωνικοποιημένος αλλά τον είδα πολύ υπάκουο και πραγματικά πολύ καλό φύλακα αλλά τελικά μόνο τους δικούς του υπακούει.....

και τώρα που τους παραπονιέμαι στο τηλέφωνο ,σχεδόν τσακωθήκαμε ότι δεν τον θέλω πιά και "άλλα μας έλεγες στην αρχή ότι θα τον προσέχεις κλπκλπκλπ"

είμαι σε απόγνωση Sad Sad Sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
darkpaladin

darkpaladin


Αριθμός μηνυμάτων : 543
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : Αχαρναίς

Εκπαιδευτής Σκύλων Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εκπαιδευτής Σκύλων   Εκπαιδευτής Σκύλων Icon_minitimeΤρι Φεβ 08, 2011 8:11 am

Boerboel έγραψε:
ααααααχ
κι εγώ έχω πρόβλημα εκπαίδευσης......
και μένω και πολύ μακριά και εδώ γύρω δεν έχει εκπαιδευτές.....
δοκίμασα και ηλεκτρικό κολλάρο που μου είπε ένα γνωστός αλλά δεν του κάνει τίποτα.......

εκεί που τον είχαν πρίν ήταν εξοχικό στο βουνό και δεν δέχονταν ποτέ επισκέψεις αλλά είχαν και ψηλή τσιμεντένια μάντρα.....
εδώ τώρα έχω πολύ πρόβλημα γιατί πραγματικά θέλει να "φάει" όποιον περνάει απ έξω και για επισκέπτες ούτε κουβέντα........ Sad Sad Sad

μου είπαν βέβαια ότι δεν είναι καθόλου κοινωνικοποιημένος αλλά τον είδα πολύ υπάκουο και πραγματικά πολύ καλό φύλακα αλλά τελικά μόνο τους δικούς του υπακούει.....

και τώρα που τους παραπονιέμαι στο τηλέφωνο ,σχεδόν τσακωθήκαμε ότι δεν τον θέλω πιά και "άλλα μας έλεγες στην αρχή ότι θα τον προσέχεις κλπκλπκλπ"

είμαι σε απόγνωση Sad Sad Sad

Καλό θα ήταν να άνοιγες ένα νέο θέμα με ότι ερωτήματα και προβλήματα έχεις και όλοι μας θα σε βοηθήσουμε όσο μπορούμε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.amazingpawsibilities.webs.com
Scarlett

Scarlett


Αριθμός μηνυμάτων : 183
Ημερομηνία εγγραφής : 08/12/2010

Εκπαιδευτής Σκύλων Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εκπαιδευτής Σκύλων   Εκπαιδευτής Σκύλων Icon_minitimeΤρι Φεβ 08, 2011 9:30 am

Boerboel έγραψε:
ααααααχ
κι εγώ έχω πρόβλημα εκπαίδευσης......
και μένω και πολύ μακριά και εδώ γύρω δεν έχει εκπαιδευτές.....
δοκίμασα και ηλεκτρικό κολλάρο που μου είπε ένα γνωστός αλλά δεν του κάνει τίποτα.......

εκεί που τον είχαν πρίν ήταν εξοχικό στο βουνό και δεν δέχονταν ποτέ επισκέψεις αλλά είχαν και ψηλή τσιμεντένια μάντρα.....
εδώ τώρα έχω πολύ πρόβλημα γιατί πραγματικά θέλει να "φάει" όποιον περνάει απ έξω και για επισκέπτες ούτε κουβέντα........ Sad Sad Sad

μου είπαν βέβαια ότι δεν είναι καθόλου κοινωνικοποιημένος αλλά τον είδα πολύ υπάκουο και πραγματικά πολύ καλό φύλακα αλλά τελικά μόνο τους δικούς του υπακούει.....

και τώρα που τους παραπονιέμαι στο τηλέφωνο ,σχεδόν τσακωθήκαμε ότι δεν τον θέλω πιά και "άλλα μας έλεγες στην αρχή ότι θα τον προσέχεις κλπκλπκλπ"

είμαι σε απόγνωση Sad Sad Sad
Exεις δικιο αλλα ποτε δεν ειναι αργα! Το σιγουρο ειναι οτι ο σκυλος αυτος θελει εκπαιδευση απο εκπαιδευτη!!!
Ο Διονυσης καλος φιλος και καλος εκπαιδευτης μπορει να σε βοηθησει! Πρεπει να κανεις κατι αμεσα...
με υπομονη επιμονη και πιστή εφαρμογη σε αυτα που θα σου πει, θα δεις αποτελεσμα....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Εκπαιδευτής Σκύλων
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Η ανθρώπινη πλευρά των σκύλων
» ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΟΣ ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΟΣ ΤΩΝ ΣΚΥΛΩΝ
» εργαλεία για τις ακαθαρσίες σκύλων
» Τσακωμός σκύλων!! Helppp!
» Πολυτελή κρεβάτια σκύλων Lillibed

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Dog World Forum :: Φροντίδα & Εκπαίδευση σκυλιού :: Εκπαίδευση Σκύλου-
Μετάβαση σε: