Dog World Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


Φόρουμ σκυλιών, συζητήσεις μελλών για τα σκυλιά τους, εκπαιδεύσεις σκυλιών, κλπ.
 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Σκυλο-εκδρομή 2011

Πήγαινε κάτω 
+4
cathy93
Lostris
Artemis
darkpaladin
8 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Lostris

Lostris


Αριθμός μηνυμάτων : 187
Ημερομηνία εγγραφής : 07/12/2010

Σκυλο-εκδρομή 2011 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκυλο-εκδρομή 2011   Σκυλο-εκδρομή 2011 - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Ιαν 18, 2011 11:59 am

Λοιπόν, ανακεφαλαιώνουμε:
Εγώ, η Μαριλένα και η Εύη θα έρθουμε σίγουρα.
Ο Χρήστος είναι 50-50.
Οπότε κλείνεις ένα σαλέ για μας, και αν δεν έρθει ο Χρήστος το ποσόν θα μοιραστεί δια του τρία.
Αν έρθει ο Χρήστος δια του τέσσερα.
Όπως και νάναι, ένα σαλέ το θέλουμε....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Dina84

Dina84


Αριθμός μηνυμάτων : 93
Ημερομηνία εγγραφής : 13/12/2010
Ηλικία : 40
Τόπος : Καστέλλα , Πειραιάς

Σκυλο-εκδρομή 2011 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκυλο-εκδρομή 2011   Σκυλο-εκδρομή 2011 - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Ιαν 18, 2011 12:53 pm

Αν βρέχει μεγάλη γκαντεμιά...δεν μπορούμε να δούμε πρόβλεψη καιρού σε κανένα αξιόπιστο site? Φαντάζεστε να πάμε εκεί και είμαστε μέσα στη λάσπη;;

Πάντως και εμείς είμαστε μέσα εκτός απροόπτου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
darkpaladin

darkpaladin


Αριθμός μηνυμάτων : 543
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : Αχαρναίς

Σκυλο-εκδρομή 2011 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκυλο-εκδρομή 2011   Σκυλο-εκδρομή 2011 - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Ιαν 18, 2011 2:12 pm

Δεν νομίζω να μπωρούμε να δούμε τον καιρό για 2 βδομάδες απο τώρα. Πολλά ζητάμε. Εγώ αύριο θα κάνω την κράτηση. Πείτε μου μόνο αν θα την κάνω για 1, 2 ή 3 σπιτάκια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.amazingpawsibilities.webs.com
Lostris

Lostris


Αριθμός μηνυμάτων : 187
Ημερομηνία εγγραφής : 07/12/2010

Σκυλο-εκδρομή 2011 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκυλο-εκδρομή 2011   Σκυλο-εκδρομή 2011 - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Ιαν 18, 2011 2:26 pm

Αν κατάλαβα καλά τα δύο σπιτάκια είναι σίγουρα.
Ένα εμείς με τη Μαριλένα και την Εύη, και ένα εσύ με τη Ντίνα και τη Μαριάννα.
Οπότε μένει να επιβεβαιώσει η ΄Αρτεμις....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Artemis

Artemis


Αριθμός μηνυμάτων : 173
Ημερομηνία εγγραφής : 07/12/2010
Ηλικία : 43
Τόπος : Acharnes

Σκυλο-εκδρομή 2011 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκυλο-εκδρομή 2011   Σκυλο-εκδρομή 2011 - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Ιαν 18, 2011 8:33 pm

Να 'μαστε κι εμεις!!!

Λοιπόν, επιβεβαιώνουμε 4 άτομα + 1 σκυλος :

Αρτεμις + Γιώργος + Βαγγέλης + Ρενάτα και η Ίβα μας = 1 σπτάκι

(Λυπάμαι που άργησα να επιβεβαιώσω αλλά σήμερα είχαμε την στείρωση της Ιβούλας)

Παμε λεμεεεε
cheers cheers cheers cheers cheers


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Artemis στις Τετ Ιαν 19, 2011 9:07 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Marilena&Scottie

Marilena&Scottie


Αριθμός μηνυμάτων : 82
Ημερομηνία εγγραφής : 26/12/2010

Σκυλο-εκδρομή 2011 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκυλο-εκδρομή 2011   Σκυλο-εκδρομή 2011 - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Ιαν 18, 2011 8:42 pm

Σιδερένιο το κοριτσάκι σου! Πώς πήγε? Όλα καλά?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
darkpaladin

darkpaladin


Αριθμός μηνυμάτων : 543
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : Αχαρναίς

Σκυλο-εκδρομή 2011 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκυλο-εκδρομή 2011   Σκυλο-εκδρομή 2011 - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Ιαν 19, 2011 8:12 am

Ωραία, παίρνω σε λίγο για να κάνω την κράτηση και σας ενημερώνω επι τουτου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.amazingpawsibilities.webs.com
darkpaladin

darkpaladin


Αριθμός μηνυμάτων : 543
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : Αχαρναίς

Σκυλο-εκδρομή 2011 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκυλο-εκδρομή 2011   Σκυλο-εκδρομή 2011 - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Ιαν 19, 2011 10:37 am

Λοιπόν, όπως ήδη είπα σε μερικούς απο εσάς τηλεφωνικός μόλις πρόλαβα να κλείσω τα 3 τελευταία σπιτάκια για το Σάββατο 05/02/2011. Το μόνο πρόβλημα που προέκυψε ήταν ότι δεν μου είχε πει ο υπευθηνος ότι η μικρότερη διάρκεια διανυκτέρευσης που δέχετε είναι 2 νύχτες, αλλά συμφώνησε να μας τα αφήσει και για 1 νύχτα με την προϋπόθεση να μας χρεώσει 15 ευρώ παραπάνω για κάθε σπιτάκι, όπου δηλαδή εν ολίγης το κάθε σπιτάκι μας έρχετε στα 175 Ευρώ (150 Ευρω + ΦΠΑ + 15 Ευρω). Έτσι για κάθε άτομο έρχετε στα 43,75 Ευρώ (για 4 άτομα σε ένα σπιτάκι) ή 58,33 το άτομο (για 3 άτομα σε ένα σπιτάκι).

Αν κανείς έχει αντίρρηση για τα 15 ευρώ είμαι διατεθιμένος να τα διαθέσω εγώ, δεν θέλω να χαλάσει η εκδρομή μας για 15 ευρώ. Ήδη έκανα την κράτηση και τώρα θα κάνω και κατάθεση 200 Ευρώ σε λογαριασμό που μου έδωσε και θα τα βρούμε την ημέρα της εκδρομής.

Τελειώνωντας θα ήθελα να υπενθυμίσω ότι τα σπιτάκια έχουν κουζίνες, τζακούζι και τζάκι, παρέχονται δωρέαν όσα ξύλα θέλουμε για το τζάκι.

Επίσης κάτι που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής. Εγώ πιστεύω ότι πρέπει να ξεκινήσουμε αρκετά νωρίς το Σάββατο, δηλαδή κατα τις 08:00 (μιας και είναι 1-2 ώρες δρόμος) ώστε να φτάσουμε κατα τις 10, να έχουμε χρόνο να βολτάρουμε λίγο πρωτού μεσημεριάσει και είναι ήδη η ώρα για φαγητό. Αλλά επειδή δεν θέλω να πιέσω κανέναν, θέλετε να ξεκινήσουμε όλοι μαζί (δηλαδή να βρεθούμε κάπου και να ξεκινήσουμε μαζί) ή ο κάθε ένας να ξεκινήσει όποτε θέλει?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.amazingpawsibilities.webs.com
Artemis

Artemis


Αριθμός μηνυμάτων : 173
Ημερομηνία εγγραφής : 07/12/2010
Ηλικία : 43
Τόπος : Acharnes

Σκυλο-εκδρομή 2011 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκυλο-εκδρομή 2011   Σκυλο-εκδρομή 2011 - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Ιαν 19, 2011 2:55 pm

Διονύση δεν υφίσταται θέμα να καλύψεις τα παραπάνω έξοδα που προκύπτουν από τα σπιτάκια απλώς θύμωσα με το τύπο που τα νοικιάζει!!

Όταν παίρνεις τηλέφωνο και ρωτάς πόσο κάνει το δωμάτιο/σπιτάκι κλπ και σου δίνει μια τιμή αυτή ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ Φ.Π.Α!!!

Όταν του λες οτι ενδιαφέρεσαι για 1 διανυκτέρευση τότε ο άλλος ΟΦΕΙΛΕΙ να σου πει το πώς και το γιατί!!

Δεν είναι οτι θέλω να κάνω θέμα για τα 25ευρώ παραπάνω (ευτελές ποσό για 4 άτομα) αλλά για το τρόπο που πάει να τα βγάλει!

Αν δεν ήμασταν ολοι εμεις παρέα χαλαρά θα του το ακύρωνα και θα έψαχνα για αλλού!

Τελος παντων, μίλησα με τον ΓΙώργο + Βαγγέλη και -αφού εγινε και η κράτηση- θα έρθουμε κανονικά.

Σχετικά με την ώρα αναχώρησης, δεν το εχουμε φιξάρει ακόμα. Θα μιλήσω με τα παιδιά και θα ποστάρω εδώ την ώρα αναχώρησής μας. Οποιος επιθυμεί μπορεί να ακολουθήσει. Εννοείται οτι κι εμεις νώρίς το πρωι θα ξεκινήσουμε.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
darkpaladin

darkpaladin


Αριθμός μηνυμάτων : 543
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : Αχαρναίς

Σκυλο-εκδρομή 2011 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκυλο-εκδρομή 2011   Σκυλο-εκδρομή 2011 - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Ιαν 19, 2011 3:28 pm

Artemis έγραψε:
Διονύση δεν υφίσταται θέμα να καλύψεις τα παραπάνω έξοδα που προκύπτουν από τα σπιτάκια απλώς θύμωσα με το τύπο που τα νοικιάζει!!

Όταν παίρνεις τηλέφωνο και ρωτάς πόσο κάνει το δωμάτιο/σπιτάκι κλπ και σου δίνει μια τιμή αυτή ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ Φ.Π.Α!!!

Όταν του λες οτι ενδιαφέρεσαι για 1 διανυκτέρευση τότε ο άλλος ΟΦΕΙΛΕΙ να σου πει το πώς και το γιατί!!

Δεν είναι οτι θέλω να κάνω θέμα για τα 25ευρώ παραπάνω (ευτελές ποσό για 4 άτομα) αλλά για το τρόπο που πάει να τα βγάλει!

Για το ΦΠΑ και εγώ λίγο τσαντίστηκα που δεν το είπε εξ αρχής, αλλά για την 1 διανυκτέρευση όπως είπα μπορεί και εγώ να μην τον ρώτησα. Θυμάμαι ότι τον ρώτησα πόσο κοστίζει η βραδυά αλλά δεν θυμάμαι αν του είπα ότι θέλουμε να πάμε μόνο για 1 νύχτα.


Artemis έγραψε:
Αν δεν ήμασταν ολοι εμεις παρέα χαλαρά θα του το ακύρωνα και θα έψαχνα για αλλού!

Καλά, δεν το συζητάω και εγώ αν ήμουν μόνος μου θα άλλαζα μέρος αλλά και ο ίδιο όμως μου είπε ότι αν ήταν να κλείσουμε 1 σπιτάκι δεν θα ζήταγε τίποτα παραπάνω.

Λίγο τον καταλαβαίνω πως του χαλάμε το Σ/Κ μιας και τα έσοδα του έρχονται μόνο απο άτομα που πάνε εκεί Π/Σ/Κ.

Θέλω να πιστεύω ότι δεν θα το μετανιώσουμε και ότι θα περάσουμε υπέροχα.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.amazingpawsibilities.webs.com
Dina84

Dina84


Αριθμός μηνυμάτων : 93
Ημερομηνία εγγραφής : 13/12/2010
Ηλικία : 40
Τόπος : Καστέλλα , Πειραιάς

Σκυλο-εκδρομή 2011 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκυλο-εκδρομή 2011   Σκυλο-εκδρομή 2011 - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Ιαν 19, 2011 6:38 pm

O άνθρωπος είναι ολίγον γύφτος...ελληνάρες. Στο εξωτερικό ουδέποτε δεν θα είχε συμβεί αυτό. Κρίμα και άνοιξε ωραία επιχείρηση.

Διονύση του είπες ότι θα φέρουμε μαζί μας και πολλά σκυλιά; Η' θα πάμε εκεί και θα μας κοιτάει με μισό μάτι;

Εμένα και τη Βίκυ μην μας υπολογίζετε εντέλει..με χάλασε η συμπεριφορά του και δεν του πληρώνω τώρα 87,5 ευρώ (καθώς έχουμε κοινό ταμείο με τη Βίκυ) .

Διονύση και Μαριάννα λυπάμαι..πιστεύω ότι έχετε ακόμα μέρες να βρείτε άλλα δύο άτομα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
darkpaladin

darkpaladin


Αριθμός μηνυμάτων : 543
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : Αχαρναίς

Σκυλο-εκδρομή 2011 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκυλο-εκδρομή 2011   Σκυλο-εκδρομή 2011 - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 20, 2011 8:14 am

Ναι Ντίνα, του έχω πεί ότι θα υπαρχουν τουλάχιστον 4 σκυλιά σε κάθε σπιτάκι (έτσι για να το ξέρει και χάρηκε που θα φέρουμε τόσα σκυλιά).

Μα τώρα γιατί να χαλάσεις την καρδιά σου βρε Ντίνα, αν δηλαδή αντί για 87,50 ήταν να πληρώσετε 75,00 (όπως αρχικά ήταν και για τις 2 σας) θα ερχόσασταν? Αν ναι, τότε άσε τις χαζομάρες μωρέ θα τα βάλω εγώ τα έξτρα λευτά, μην χαλάς άδικα την καρδιά σου για κάτι τόσο ασύμαντο. Ναι, συμφωνό ότι ήταν απαράδεκτο τα έξτρα 15 που ζητάει (για το ΦΠΑ δεν μπορώ να μιλήσω γιατί επαναλαμβάνω δεν θυμάμαι αν μου το είπε ή όχι στην προηγούμενη επικοινωνία μας), αλλά εφόσων δεν ζητά κάτι θεότρελο γιατί να χαλάσουμε την εκδρομή και να μην έρθετε.

Ελπίζω να αλλάξετε γνώμη και να έρθετε, τι? Να μην έχουμε στο σπιτάκι τον τρελλο Ντάνυ να διαολίζει την Ζήβα να το χαρούμε λίγο? χε χε χε χε χε

Τι λέτε? Θα μας το κάνετε το χατήρι?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.amazingpawsibilities.webs.com
Lostris

Lostris


Αριθμός μηνυμάτων : 187
Ημερομηνία εγγραφής : 07/12/2010

Σκυλο-εκδρομή 2011 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκυλο-εκδρομή 2011   Σκυλο-εκδρομή 2011 - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 20, 2011 1:07 pm

Να ρωτήσω κάτι....
Θα σας βόλευε να συναντηθούμε σε κάποια έξοδο της Αττικής Οδού κατά τις 8 το πρωϊ για να ξεκινήσουμε παρέα?
Διονύση, έχεις ξαναπάει εκεί? γιατί εγώ δεν το ξέρω καθόλου το μέρος και θα προτιμούσα να σε ακολουθήσω για να φτάσουμε σίγουρα, παρά να ψάχνομαι στους επαρχιακούς δρόμους και να φτάσω με δυο ώρες καθυστέρηση....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Dina84

Dina84


Αριθμός μηνυμάτων : 93
Ημερομηνία εγγραφής : 13/12/2010
Ηλικία : 40
Τόπος : Καστέλλα , Πειραιάς

Σκυλο-εκδρομή 2011 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκυλο-εκδρομή 2011   Σκυλο-εκδρομή 2011 - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 20, 2011 2:47 pm

darkpaladin έγραψε:
Ναι Ντίνα, του έχω πεί ότι θα υπαρχουν τουλάχιστον 4 σκυλιά σε κάθε σπιτάκι (έτσι για να το ξέρει και χάρηκε που θα φέρουμε τόσα σκυλιά).

Μα τώρα γιατί να χαλάσεις την καρδιά σου βρε Ντίνα, αν δηλαδή αντί για 87,50 ήταν να πληρώσετε 75,00 (όπως αρχικά ήταν και για τις 2 σας) θα ερχόσασταν? Αν ναι, τότε άσε τις χαζομάρες μωρέ θα τα βάλω εγώ τα έξτρα λευτά, μην χαλάς άδικα την καρδιά σου για κάτι τόσο ασύμαντο. Ναι, συμφωνό ότι ήταν απαράδεκτο τα έξτρα 15 που ζητάει (για το ΦΠΑ δεν μπορώ να μιλήσω γιατί επαναλαμβάνω δεν θυμάμαι αν μου το είπε ή όχι στην προηγούμενη επικοινωνία μας), αλλά εφόσων δεν ζητά κάτι θεότρελο γιατί να χαλάσουμε την εκδρομή και να μην έρθετε.

Ελπίζω να αλλάξετε γνώμη και να έρθετε, τι? Να μην έχουμε στο σπιτάκι τον τρελλο Ντάνυ να διαολίζει την Ζήβα να το χαρούμε λίγο? χε χε χε χε χε

Τι λέτε? Θα μας το κάνετε το χατήρι?


Διονύση πιστεύω ότι οποιοσδήποτε λογικός άθρωπος κανονίζει εκδρομή δεν παίρνει μαζί του μόνο τα λεφτά για το δωμάτιο αλλά σκέφτεται και τα εξτρά όπως π.χ λεφτά για το φαγητό, για κανένα καφέ , για βενζίνη κτλ Εξάλλου εγώ με τη Βίκυ θέλαμε να πάμε και στο όρος Ζήρεια εκεί δίπλα να κάνουμε έλκηθρο και σκι αν ήταν ανοιχτό το χιονοδρομικό. Θέλω να πω ότι έτσι και αλλιώς είχα υπολογίσει γύρω στα 300 ευρώ και τα είχα βάλει στην άκρη. Δεν είναι οικονομικό το πρόβλημα. Απλά όταν πηγαίνω κάπου θέλω να έχω καλή διάθεση σε σχέση με το μέρος και αυτός μου την έδωσε -να το πω απλά- με την κουτοπονηριά του. Προτιμώ να πάρω τα 300 ευρώ και να πάρω αεροπλάνο για 3ήμερο στην Ιταλία που ξέρουν να διατηρούν αξιοπρεπείς επιχειρήσεις. Κάποια άλλη στιγμή που θα ξανακανονίσουμε θα έρθουμε. Δεν θέλω να σου χαλάσω την καλή σου θέληση και διάθεση . Πιστεύω ότι θα βρείτε άλλα δύο άτομα αλλά και αν δεν βρείτε υπάρχει πιθανότητα να έχεις ένα διπλό κρεβάτι όλο δικό σου Razz Razz Εκτός και αν απο ιπποτισμό το δώσεις στη Μαριάννα (σε παγίδευσα τώρα) Razz Razz

Για αυτό το Σ-Κ θέλω να μου στείλεις μήνυμα αν παίζει κανένα πάρκο Τρίτση με βιολογικό εστιατόριο ή Βασιλικά Κτήματα να έρθει και η Γιούλη cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
darkpaladin

darkpaladin


Αριθμός μηνυμάτων : 543
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : Αχαρναίς

Σκυλο-εκδρομή 2011 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκυλο-εκδρομή 2011   Σκυλο-εκδρομή 2011 - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 20, 2011 3:25 pm

Ντίνα μου, εγω σέβομαι την απόφαση σας και δεν μπορώ να πώ κατι παραπάνω. Απλά εγώ προσωπικά νομίζω ότι υπερβάλεις λίγο (αλλά όπως είπα δικαίωμα σου, δεν μου πεύτει λόγος Very Happy ), εντάξει είπαμε ότι λίγο λάθος μπορεί να ήταν και δικό μου που να μην άκουσα για το ΦΠΑ.

Anyway, το θέμα έλειξε.

Το Σάββατο εγώ θα είμαι Χαλκίδα για δουλειά και εκδρομή (όπως έγραψα σε άλλο θέμα) και την Κυριακή το πρωί έχω κάποια δουλειά και το απόγευμα (αν δεν το ακυρώσετε) έχουμε μάθημα αν δεν κάνω λάθος.

Τα άτομα λοιπόν για την έκδρομή είμαστε ως εξής:

Φάνια + Μαριλένα + Εύη + Διονύσης = 1 σπιτάκι
Αρτεμις + Γιώργος + Βαγγέλης + Ρενάτα = 1 σπτάκι

Η Μαριάνα απο ότι μου είπε επειδή υπάρχει πιθανότητα να αδιαθετήσει σύντομα η Μπράντυ μάλλον δεν θα έρθει. Αν δεν αδιαθετήσει θα δω τότε (τελευταία στιγμή δηλαδή) τι μπορεί να γίνει για να έρθει και αυτή μαζί μας.

Αύριο κιόλας θα μιλήσω με τον άνθρωπο για να ακυρώσω το 1 απο τα 3 σπιτάκια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.amazingpawsibilities.webs.com
Lostris

Lostris


Αριθμός μηνυμάτων : 187
Ημερομηνία εγγραφής : 07/12/2010

Σκυλο-εκδρομή 2011 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκυλο-εκδρομή 2011   Σκυλο-εκδρομή 2011 - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ Ιαν 22, 2011 1:40 am

Λοιπόν, βρήκα άκρη με τη διαδρομή:
Μισή ωρίτσα από Ξυλόκαστρο λέει....

"Κατευθυνόμενοι προς Τρίκαλα Κορινθίας – 144χιλ. από Αθήνα & 119χιλ. από Πάτρα Αποδράστε στα Τρίκαλα Κορινθίας μέσα από μια μαγευτική διαδρομή στην Ορεινή Κορινθία. Λίγο μετά το Ξυλόκαστρο, με κατεύθυνση προς Πάτρα ο δρόμος στρίβει αριστερά και ακολουθώντας τις ενδείξεις κατευθυνόμαστε στα Τρίκαλα, 24 χλμ από Ξυλόκαστρο."

Και τα σαλέ είναι στα Κάτω Τρίκαλα:

"To Υάδες Mountain Resort βρίσκεται στις παρυφές της κάτω συνοικίας Τρικάλων Κορινθίας σε υψόμετρο 1100 μέτρων. Με μοναδική θέα στον Κορινθιακό κόλπο αλλά και στις απόκρυμνες πλαγιές του όρους Ζήρεια απλώνονται τα 7 φινλανδικά chalets ανάμεσα στα 3000 αρωματικά φυτά. Μόλις μιάμιση ώρα από την βουή της Αθήνας, μισή ώρα από το παραθαλάσσιο Ξυλόκαστρο και σε κοντινή απόσταση από το αθλητικό-χιονοδρομικό κέντρο Ζήρειας προσφέρει την πολυτέλεια της γαλήνης που απλόχερα μας δίνει η ελληνική φύση τις 4 εποχές του χρόνου."

Αχ... αργεί πολύ αυτή η εκδρομή ????
Ρίξτε μια ματιά εδώ και θα καταλάβετε γιατί ανυπομονώ :

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Και κάπου πήρε το μάτι μου, κάτι για αρνάκι στη γάστρα και κοκορέτσι....

Very Happy Very Happy Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Artemis

Artemis


Αριθμός μηνυμάτων : 173
Ημερομηνία εγγραφής : 07/12/2010
Ηλικία : 43
Τόπος : Acharnes

Σκυλο-εκδρομή 2011 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκυλο-εκδρομή 2011   Σκυλο-εκδρομή 2011 - Σελίδα 4 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 23, 2011 11:17 am

Lostris έγραψε:

Ρίξτε μια ματιά εδώ και θα καταλάβετε γιατί ανυπομονώ :

Και κάπου πήρε το μάτι μου, κάτι για αρνάκι στη γάστρα και κοκορέτσι....

Very Happy Very Happy Very Happy


χαχααχα!!! Κάποιος ξεσηκώθηκε!! bounce

Η Ορεινή Κορινθία τα σπάει!!!! Μιας και έχω εξοχικό στη Κορινθο, την εχουμε γυρισει 2-3 φορές και με αυτοκίνητο και με μηχανές.
Είναι απλά μαγευτική! Ειδικά τον χειμώνα χιονισμένη.
Βεβαια, τωρα που θα πάμε αμφιβάλλω οτι θα δουμε χιόνι αλλά μη σας ξεγελάει αυτό, το κρύο και η υγρασία παραμένουν τσουχερά!

Από αυτά που αξίζει να επισκεφτούμε - και να χαρούν και τα παλιόσκυλά μας Razz - ειναι

1. Λίμνη Στυμφαλίας (σαν τοποθεσία - αν δεν εχει βρέξει αρκετά μαλλον δεν θα δουμε καν υγρό στοιχείο)
2.Λίμνη Δασίου - Ζηρεια (μέσα στα έλατα)
3.Λίμνη Δόξας - Φενεός (όμορφο μερος και για περίπατο)

Φαγητό παίζει λαχταριστό στα (Ανω-Κατω) Τρίκαλα αλλά αν μας βγαίνει σαν δρομολόγιο, η Στυμφαλία με τις γουρουνοπούλες της δεν σηκώνει αμφιβολία!

Ελπίζω καλο καιρό να μας κάνει, αλλά και να βρέχει....ΠΟΙΟΣ ΝΟΙΑΖΕΤΑΙ;!!! Very Happy

Δείτε μερικές φωτο:
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lostris

Lostris


Αριθμός μηνυμάτων : 187
Ημερομηνία εγγραφής : 07/12/2010

Σκυλο-εκδρομή 2011 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκυλο-εκδρομή 2011   Σκυλο-εκδρομή 2011 - Σελίδα 4 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 23, 2011 6:31 pm

Ποια λίμνη είναι στην πρώτη και τελευταία φωτό ????
Ερωτεύτηκα....

Καμία αντίρρηση για τις γουρουνοπούλες, αλλά ποια ταβέρνα θα μας δεχτεί με τόσα σκυλιά???
Και το να καθίσουμε έξω μάλλον δεν παίζει !!

Ο Διονύσης πρότεινε να ψήσουμε κάτι στο τζάκι, εγώ πάλι που κόλλησα με το κοκορέτσι σκέφτηκα να το πάρουμε πακέτο και να το φάμε δίπλα στο τζάκι....

Ότι και να κάνουμε όμως, το περιμένω σαν τρελλή !!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Marilena&Scottie

Marilena&Scottie


Αριθμός μηνυμάτων : 82
Ημερομηνία εγγραφής : 26/12/2010

Σκυλο-εκδρομή 2011 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκυλο-εκδρομή 2011   Σκυλο-εκδρομή 2011 - Σελίδα 4 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 23, 2011 9:34 pm

Φαγητό δίπλα στο τζάκι!
Τέλεια!
Μου είπαν τα παιδιά μου που πήγαν πέρισυ στο τουριστικό χωριό, ότι έχει και υπέροχους λουκουμάδες!
ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΛΟΥΚΟΥΜΑΔΕΣ!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lostris

Lostris


Αριθμός μηνυμάτων : 187
Ημερομηνία εγγραφής : 07/12/2010

Σκυλο-εκδρομή 2011 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκυλο-εκδρομή 2011   Σκυλο-εκδρομή 2011 - Σελίδα 4 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 23, 2011 9:44 pm

Marilena&Scottie έγραψε:

ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΛΟΥΚΟΥΜΑΔΕΣ!!!

Έφτασεεεεεεεεεε!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
darkpaladin

darkpaladin


Αριθμός μηνυμάτων : 543
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : Αχαρναίς

Σκυλο-εκδρομή 2011 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκυλο-εκδρομή 2011   Σκυλο-εκδρομή 2011 - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ Ιαν 24, 2011 9:00 am

Έχουμε και την δυνατότητα να ψήσουμε μπριζολακια, κτλ στο τζάκι μας ή να πάμε σε μια ταβέρνα να πάρουμε όπως λές Φάνια μερικά πράγματα και να πάμε σπίτι να τα απολαύσουμε.

Εγώ θα φέρω μαζί μου και το εξής επιτραπέζιο μαζί μου αν θέλουμε να παίξουμε

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Και εγώ περιμένω πως και πως να πάμε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.amazingpawsibilities.webs.com
Marilena&Scottie

Marilena&Scottie


Αριθμός μηνυμάτων : 82
Ημερομηνία εγγραφής : 26/12/2010

Σκυλο-εκδρομή 2011 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκυλο-εκδρομή 2011   Σκυλο-εκδρομή 2011 - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ Ιαν 24, 2011 11:19 am

Μπριζολάκια στο τζάκι, ντόπιοι μεζέδες, λουκουμαδάκια, καλή παρέα... τι άλλο θέλουμε!!!
Ελπίζω τα σκυλιά μας να είναι καλά παιδάκια και να συμβιώσουν ήρεμα!
Εγώ θα φέρω Trivial Persuit! Επιτραπέζιο με ερωτήσεις,... για τους ενημερωμένους!Χι,χι!!! Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Artemis

Artemis


Αριθμός μηνυμάτων : 173
Ημερομηνία εγγραφής : 07/12/2010
Ηλικία : 43
Τόπος : Acharnes

Σκυλο-εκδρομή 2011 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκυλο-εκδρομή 2011   Σκυλο-εκδρομή 2011 - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ Ιαν 24, 2011 11:48 am

Lostris έγραψε:
Καμία αντίρρηση για τις γουρουνοπούλες, αλλά ποια ταβέρνα θα μας δεχτεί με τόσα σκυλιά???
Και το να καθίσουμε έξω μάλλον δεν παίζει !!

Aυτό, αλήθεια, προβληματίζει κι εμένα.
Παραείναι πολλά τα σκυλιά και παρακάνει κρύο για να καθίσουμε έξω.

Οι λύσεις είναι τρεις:

1. Ή τρώμε κάπου κοντά στα σπιτάκια ώστε να αφήσουμε τα σκυλουνια σπιτι

2. Ή οργανώνουμε μια μαζική αγορά κρεάτων ώστε να τα ψήσουμε στο τζάκι
Υπόψη, για να ψήσουμε χρειαζόμαστε σχάρα. Αραγε εχει το σπιτάκι ή θα τα τρυπήσουμε σε καλάμι και θα τα ψήνουμε ενα - ένα;;

3. Οργανώνουμε μαζική αγορά φαγωσιμων έτοιμων από ταβένρες



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Artemis στις Δευ Ιαν 24, 2011 12:39 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Marilena&Scottie

Marilena&Scottie


Αριθμός μηνυμάτων : 82
Ημερομηνία εγγραφής : 26/12/2010

Σκυλο-εκδρομή 2011 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκυλο-εκδρομή 2011   Σκυλο-εκδρομή 2011 - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ Ιαν 24, 2011 12:07 pm

Ψηφίζω το 3!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
darkpaladin

darkpaladin


Αριθμός μηνυμάτων : 543
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : Αχαρναίς

Σκυλο-εκδρομή 2011 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκυλο-εκδρομή 2011   Σκυλο-εκδρομή 2011 - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ Ιαν 24, 2011 12:12 pm

Artemis έγραψε:


Aυτό, αλήθεια, προβληματίζει κι εμένα.
Παραείναι πολλά τα σκυλιά και παρακάνει κρύο για να καθίσουμε έξω.

Οι λύσεις είναι δύο :

1. Ή τρώμε κάπου κοντά στα σπιτάκια ώστε να αφήσουμε τα σκυλουνια σπιτι

2. Ή οργανώνουμε μια μαζική αγορά κρεάτων ώστε να τα ψήσουμε στο τζάκι
Υπόψη, για να ψήσουμε χρειαζόμαστε σχάρα. Αραγε εχει το σπιτάκι ή θα τα τρυπήσουμε σε καλάμι και θα τα ψήνουμε ενα - ένα;;

3. Οργανώνουμε μαζική αγορά φαγωσιμων έτοιμων από ταβένρες


Σίγουρα το 3 ακούγετε ποιο εύκολο και έτσι να μην σπαταλίσουμε χρόνο στο ψήσιμο. Αλλά το σίγουρο είναι ότι ο καθε ένας ή το κάθε σπιτάκι μπορεί να κάνει ότι θέλει ελευθερα, μην καταπιέζουμε κανέναν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.amazingpawsibilities.webs.com
 
Σκυλο-εκδρομή 2011
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 4 από 6Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Πρωτομιαγιάτικη Εκδρομή
» Εκδρομή στα Τρίκαλα Κορινθίας
» Εκδρομή προς Ιτέα & Γαλαξίδι
» Το Σκυλο-Φαρμακείο μας
» Σκυλο όνειρα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Dog World Forum :: Άλλα θέματα :: Εξορμήσεις Μελλών-
Μετάβαση σε: