Dog World Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


Φόρουμ σκυλιών, συζητήσεις μελλών για τα σκυλιά τους, εκπαιδεύσεις σκυλιών, κλπ.
 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Το πρώτο μου σκυλάκι η Λίλα...

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Alexis

Alexis


Αριθμός μηνυμάτων : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 19/08/2011
Τόπος : Πειραιάς

Το πρώτο μου σκυλάκι η Λίλα... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Το πρώτο μου σκυλάκι η Λίλα...   Το πρώτο μου σκυλάκι η Λίλα... Icon_minitimeΠαρ Αυγ 19, 2011 11:02 pm

Πριν 10 χρόνια καθώς πήγαινα σε ενα φίλο μου στο απέναντι πεζοδρόμιο απο το σπίτι μου διέκρινα μια φιγούρα να πηγαινοέρχεται ανάμεσα στα αμάξια....
Ήταν τόσο μικρή που υπέθεσα πως ήταν ενα γατί απο τα τόσα που κυκλοφορούν στο κοντινό παρκάκι στο σπίτι...Πέρασα απέναντι και με έκπληξη είδα πως πρόκειται για ενα πάρα πολύ
αδυνατισμένο σκύλο... Η κτηνίατρος μας είπε πως ήταν διασταύρωση γκριφόν με τεριέ (μάλλον)!! Την Λίλα έτσι την ονόμασα την κρατήσαμε για 10 χρόνια μέχρι φέτος τη Πέμπτη του Πάσχα της κάναμε ευθανασία γιατί παρουσίασε καρκίνο μάλλον απο οτι μας είπε ο γιατρός στο στομάχι (δεν μπορούσε να διακρίνει στην ακτινογραφία που ακριβώς ήταν). Για 15 μέρες δεν μπορούσε να φάει και άλλες 5 μέρες δεν έπινε ούτε νερό... Ήταν 12 χρονών κοντά... Ήταν καλό σκυλάκι αν και μέχρι να προσαρμοστεί και να αντιμετωπίσει και να ξεπεράσει τους φόβους της μας είχε δαγκώσει αρκετές φορές... Μάλλον πρέπει να είχε κακοποιηθεί και ίσως την είχαν παρατήσει με αμάξι γιατί δεν ήθελε με τίποτα να μπει μέσα.... με τα χίλια ζόρια έμπαινε και δεν έκλαιγε μόνο αν την είχες αγκαλιά... Όταν την είχα βρει περιττό να σας πω πως ήταν πενταβρώμικη και γεμάτη τσιμπούρια...Χαρακτηριστικά θυμάμαι πως το πρώτο βράδυ την έφερα και κοιμήθηκε στο δωματίο μου την επόμενη μέρα έιχε τσιμπούρια ακόμα και στο ταβάνι...
Με την πρώτη ευκαιρία θα σας ανεβάσω και μια φωτογραφία να την δείτε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
darkpaladin

darkpaladin


Αριθμός μηνυμάτων : 543
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : Αχαρναίς

Το πρώτο μου σκυλάκι η Λίλα... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το πρώτο μου σκυλάκι η Λίλα...   Το πρώτο μου σκυλάκι η Λίλα... Icon_minitimeΔευ Αυγ 22, 2011 8:39 am

Να ζήσετε να την θυμόσαστε και να περάσετε ακόμα τόσα καλά χρόνια και με το νέο σας σκυλάκι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.amazingpawsibilities.webs.com
 
Το πρώτο μου σκυλάκι η Λίλα...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Χάθηκε μικρόσωμο λευκό σκυλάκι

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Dog World Forum :: Άλλα θέματα :: Θα σε θυμάμαι για πάντα-
Μετάβαση σε: