Φόρουμ σκυλιών, συζητήσεις μελλών για τα σκυλιά τους, εκπαιδεύσεις σκυλιών, κλπ.

ΦόρουμΗμερολόγιοΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΚατάλογος ΜελώνΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 

Σκυλοπάρκο

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
darkpaladin

Αριθμός μηνυμάτων : 543
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2010
Τόπος : Αχαρναίς

ΔημοσίευσηΘέμα: Σκυλοπάρκο   Δευ Φεβ 21, 2011 8:22 am

Έχω να κάνω μια ερώτηση προς όλους/ες σας να μου πείτε τις γνώμες σας.

Αν υποθέσουμε ότι υπήρχε ένας χώρος στο στυλ του Puppy Park όπου με μια μηνιαία συνδρομή των 50 Ευρώ ας πούμε μπωρούσατε να πάτε τα σκυλάκια σας 2-3 φορές κάθε εβδομάδα (δηλαδή 10-12 φορές τον μήνα) εκεί για να ξεσκάσουν αυτά και εσείς, να έχει άλλα αρκετά σκυλάκια (πέρα απο τα δικά σας) να παίξουν όλα μεταξύ τους, να κοινωνικοποιηθούν καλύτερα, να πιείτε το καφεδάκι σας, θα υπήρχε και στεγασμένος και άστεγος χώρος για σκυλιά και ανθρώπους, κλπ θα ήταν κάτι που θα σας προσέλκυε?

Στο θέμα περιοχής ας πούμε ότι είναι είτε τα Άνω Λιόσια ή ο Ασπρόπυργος.

Για θέμα ανθρώπων ας πούμε ότι ήταν άτομα που σας έμπνεαν εμπιστοσύνη 100%

Το 2-3 φορές την εβδομάδα δεν το λέω σαν υποχρέωση να πας 2-3 φορές την εβδομάδα, απλά ότι θα έχεις την δυνατότητα αν θες να πας 2-3 φορές την εβδομάδα με αυτήν την μηνιαία χρέωση ή ποιο καλά θα ήταν αν ήταν χρέωση σύμφωνα με την ημέρα που θα πας όπως έχει το Puppy Park?

Οι ερωτήσεις μου αυτές γίνονται για ένα project που είναι υπο κατασκευή, απο ποιούς δεν μου επιτρέπουν ακόμα να πω.

Εγώ είμαι απλά ο μεσάζων για αυτό μην με βαράτε άδικα εντάξει? χε χε χε χε χε χε Very Happy Very Happy Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.amazingpawsibilities.webs.com
Brandy

Αριθμός μηνυμάτων : 33
Ημερομηνία εγγραφής : 12/12/2010
Τόπος : ΧΑΛΑΝΔΡΙ

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκυλοπάρκο   Δευ Φεβ 21, 2011 11:41 am

Γενικότερα δεν με προσελκύει η ιδέα του Puppy Park.
Αν είναι ακοινώνητο το σκυλί, είτε γιατί είναι κουτάβι, είτε μεγαλύτερο με προβλήματα συμπεριφοράς τότε καλό είναι να πάει κάποιες φορές. Μετά όμως δεν χρειάζεται και κατά την προσωπική μου άποψη του κάνει και κακό.
Οπότε με τίποτα δεν θα το πήγαινα 2-3 φορές την εβδομάδα.
Η περιοχή είναι εντελώς αντίθετη και μακριά από την κατοικία μου και δεν βολεύει.
Αυτό που ίσως με προσέλκυε πιο πολύ θα ήταν αν την ώρα που είναι εκεί τα σκυλιά να υπάρχουν εκπαιδευτές που να ασχολούνται ενεργά με τα σκυλιά παίζοντας, κάνοντας agility, πισίνα κ.λ.π. ελαφριά εκπαίδευση τύπου παιχνιδιού.
Δεν με ενδιαφέρει καθόλου να παίζουν μεταξύ τους τα σκυλιά και οι άνθρωποι να επεμβαίνουν μόνο παθητικά.
Artemis

Αριθμός μηνυμάτων : 173
Ημερομηνία εγγραφής : 07/12/2010
Τόπος : Acharnes

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκυλοπάρκο   Δευ Φεβ 21, 2011 12:49 pm

Για να είμαι ειλικρινής, ούτε κι εγώ θα ήμουν από τους τακτικούς πελάτες τους... Rolling Eyes

Βέβαια, μου αρέσει σαν ιδέα να υπάρχει ένας χώρος, σχετικά κοντά στο σπιτι μου, που να μπορώ να πηγαίνω το σκυλάκι μου για εκτόνωση και για συνάντηση με άλλους σκυλό-φιλους για να πιουμε το καφεδάκι μας (χωρίς να είμαστε υποχρεωμένοι να καθόμαστε εξω μόνιμα όπως συμβαίνει στις περισσότερες καφετέριες).

Επίσης, θα μου άρεσε να υπήρχαν και διάφορες εγκαταστάσεις : όπως πισίνα, εγκαταστάσεις για agility ώστε να υπήρχε ένα παραπάνω κίνητρο από τις κλασσικές σκυλόβολτες.

Αλλά και πάλι, τονίζω, οτι δεν θα πήγαινα τακτικά. Περισσότερο περιστασιακά (καποιο Σαββατο ή Κυριακή).

Οπότε με πελάτες σαν κι εμένα, μαλλον θα το κλεινε το μαγαζι Razz

darkpaladin

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκυλοπάρκο   Δευ Φεβ 21, 2011 12:59 pm

Παιδιά, δεν με νοιάζει αν τα σχόλια είναι αρνητικά ή θετικά εμένα απλά μου ζητήθηκε να μαζέψω πληροφορίες και γενικά να τους δώσω ιδέες στο τι θα προσελκούσε κόσμο.

Είπα στα άτομα να μπαίναν στο φόρουμ να γράφανε αυτοί αλλά δεν θέλανε και έτσι σαν χάρη το κάνω εγώ.
Scarlett

Αριθμός μηνυμάτων : 183
Ημερομηνία εγγραφής : 08/12/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκυλοπάρκο   Δευ Φεβ 21, 2011 1:48 pm

darkpaladin έγραψε:
Παιδιά, δεν με νοιάζει αν τα σχόλια είναι αρνητικά ή θετικά εμένα απλά μου ζητήθηκε να μαζέψω πληροφορίες και γενικά να τους δώσω ιδέες στο τι θα προσελκούσε κόσμο.

Είπα στα άτομα να μπαίναν στο φόρουμ να γράφανε αυτοί αλλά δεν θέλανε και έτσι σαν χάρη το κάνω εγώ.
κανε εσυ ενα παρκο μωρε Διονυση να εχουμε καρτα διαρκειας!!!
νομιζω και χαρηκα πολυ, οτι ειχε σχεση και με εσενα....
darkpaladin

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκυλοπάρκο   Δευ Φεβ 21, 2011 2:54 pm

Γιούλη μου, το είχα σκεφτεί και εγώ το ενδεχόμενο του πάρκου αλλά δεν βγαίνω εγώ οικονομικά για κατι τέτοιο, άσε που εγώ άλλο πράγμα έχω στο μυαλό μου να κάνω αν ποτέ το καταφέρω και βρώ τα λευτά και την βοήθεια.
Scarlett

Αριθμός μηνυμάτων : 183
Ημερομηνία εγγραφής : 08/12/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκυλοπάρκο   Τρι Φεβ 22, 2011 3:08 pm

darkpaladin έγραψε:
Γιούλη μου, το είχα σκεφτεί και εγώ το ενδεχόμενο του πάρκου αλλά δεν βγαίνω εγώ οικονομικά για κατι τέτοιο, άσε που εγώ άλλο πράγμα έχω στο μυαλό μου να κάνω αν ποτέ το καταφέρω και βρώ τα λευτά και την βοήθεια.
σου ευχομαι να το κανεις αυτο που ονειρευεσαι...κομματακι κομματακι μπορει και να πλησιαζεις με αργα αλλα σταθερα βηματα...
Αυτο λεω κι εγω για μενα...που μια ζωη εκανα επιχειρηματικες σκεψεις...κι ενω εχω καταπληκτικες ιδεες δεν εχω χρηματα!
χαχαχα!
Lostris

Αριθμός μηνυμάτων : 187
Ημερομηνία εγγραφής : 07/12/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκυλοπάρκο   Τρι Φεβ 22, 2011 4:01 pm

Προσωπικά οι συγκεκριμένες περιοχές μου πέφτουν μακριά για να πηγαίνω 2-3 φορές την εβδομάδα.
Αν ήταν με χρέωση ανά επίσκεψη θα το σκεφτόμουν περισσότερο.
Γιατί αν έχω την δυνατότητα να το πάω 2-3 φορές το μήνα (λόγω απόστασης) θα μου στοίχιζε περίπου 30 ευρώ.
Ξέρω εκ των προτέρων ότι λόγω χρόνου και υποχρεώσεων δεν θα καταφέρω να είμαι εκεί τόσο συχνά, οπότε η μηνιαία χρέωση αναλογεί σε περισσότερα χρήματα από τις φορές που θα καταφέρω τελικά να πάω.
Δεν ξέρω αν βοήθησα....
darkpaladin

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκυλοπάρκο   Τετ Φεβ 23, 2011 8:29 am

Thanx Φάνια, όπως είπα όλα τα σχόλια είναι δεκτά.

Γιούλη μου, δεν ξέρω αν θα καταφέρω ποτέ να κάνω το όνειρο μου πραγματικότητα, τα λεφτά είναι το πρώτο βασικό πρόβλημα αλλά και αν ξεπεραστεί παραμένει το θέμα ότι το όνειρο μου ξεκινά απο κάτι που αρχικά δεν θα φέρει λεφτά αλλά θα βοηθήσει πολλά σκυλιά και μετά με τον καιρό θα γίνει κάτι που θα επιεφέρει πιθανών λεφτά σε συνδυασμό με τις εκπαιδεύσεις που θα κάνω.

Θα δούμε, ποτέ δεν ξέρουμε τι μας επιφυλάσει το μέλλον.

Σκυλοπάρκο
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Dog World Forum :: Φροντίδα & Εκπαίδευση σκυλιού :: Γενικές Συζητήσεις για τα Σκυλιά-
Μετάβαση σε: