Φόρουμ σκυλιών, συζητήσεις μελλών για τα σκυλιά τους, εκπαιδεύσεις σκυλιών, κλπ.

ΦόρουμΗμερολόγιοΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΚατάλογος ΜελώνΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 

BLACK LIST ΓΙΑ ΥΙΟΘΕΣΙΕΣ‏

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
adespota

Αριθμός μηνυμάτων : 47
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: BLACK LIST ΓΙΑ ΥΙΟΘΕΣΙΕΣ‏   Τετ Φεβ 16, 2011 3:20 pm

Αυτή την εποχή έχουν εντοπισθεί διάφοροι επιτήδειοι-ύποπτοι οι οποίοι ζητούν σκυλιά όχι για καλό σκοπό.

1) Γιάννης Χριστοδούλου - Πατήσια- Ανδρεοπούλου 11. Τηλ. 210 2928253. Είχε πάρει τον Φοίβο και την Αθηνά. Εξακολουθεί να ζητάει σκυλιά.

2) Καλιβρετάκης Νίκος - Ισιόδου 14 Ζοφριά. Τηλ. 2110149783 - 6937423852 - 6984029933. Έχει σπίτι στο Δήλεσι ο πατέρας του και η αδερφή του με τηλέφωνο 2262035146.

3) Κώστας Γκόρκος, λέει μένει Ψυχικό. Τηλ. 6948770830 . οδηγούσε φορτηγό φρούτων ΜΑΝ αριθ. Κυκλ. ΡΙΚ 1640, Της εταιρίας ΦΡΟΥΤΕΛΕΙΟΝ ΑΕ Χατζησαλάτας ΑΕ. Είχε πάρει λυκάκι 40 ημερών, 23-12-2009. Μου είπε το σκυλάκι είναι κάπου στη Βέροια στη μάνα του, αλλά να μη τον ενοχλώ.

4) Ένα τηλέφωνο 6973811626 ζητά κουτάβια, με διάφορα ονόματα και περιοχές

5) Τάσος Χριστοφίδης Νέο Ηράκλειο, τηλ. 6978772260 και 210 2826277 ζητά συχνά σκυλάκια.

6) Κωνσταντίνα α) Θεοδώρου Άνω Πατήσια τηλ. 69725003136 β) Γεωργίου Καλλιθέα ίδιο τηλ. Ζητά συχνότατα σκυλάκια. Λέει ότι της ψόφησε αυτό που είχε ή το έχασε και κλαίει.

7) Χρ. Γεωργίου Αιγάλεω, έχει ζητήσει 3- 4 φορές. Τηλ. 210 5983481 και 6972073101,

Cool Θανάσης από Αγίους Αναργύρους ( έχει κτήμα στα Μέγαρα και μαζεύει σκυλιά τα οποία ζευγαρώνει και μετά τι?) τηλ. 6978063397

9) Κώστας από Κόρινθο

10) Matilda Kugaj από Πατήσια (Αλβανικής καταγωγής) . Της έδωσαν κουτάβι, από Ρόδο και το εστειλε με έναν άγνωστο νταλικέρη που βρηκε στο λιμανι, στην Κρήτη στο φίλο της και έκτοτε αγνοείται. Μας έλεγε ότι έχει σπίτι 110 τετραγωνικά και τελικά το ήθελαν για Κρήτη. Ο νταλικέρης λέει ότι το πήρε ένας συνεργάτης του κ αυτός ότι το εχασε.

11) Παύλος Ταχτάλογλου, Δημοσθένους 196, 176 73, 210 9596046, Καλλιθέα, καταδικασμένος βασανιστής κουταβιού

12) ΛΑΜΠΡΟΣ ΤΣΙΑΠΑΡΑΣ, κάτοικος Αθηνας, περιοχή Καλαμακι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
adespota

Αριθμός μηνυμάτων : 47

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: BLACK LIST ΓΙΑ ΥΙΟΘΕΣΙΕΣ‏   Δευ Φεβ 21, 2011 8:29 am

Και 2 νέα ονόματα στην BLACK LIST υιοθεσιών

Αποστολης Μαρουδας

Πηγή Φιλαργυροπούλου

ειχε ζητησει η κοπελα ενα κουταβι απτο κυνοκομειο της χαλκιδας και παρακαλεσε να το φέρει κάποις αθηνα γιατι δεν ειχε μεσο

αγγαρέφτεικε ένα άτομο να της το φερει και μετα απο 2 ωρες πηρε τηλεφωνο να πάει κάποιος να το πάρει πίσω γιατι το ηθελε αρχικά σαν δωρο για τον αντρα της και αυτος τελικα δεν το ηθελε

το κουταβακι ειναι αυτο

http://www.facebook.com/note.php?note_id=157177917666612#!/note.php?note_id=163127963738274
Cuprakos

Αριθμός μηνυμάτων : 6
Ημερομηνία εγγραφής : 27/03/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: ΕΠΕΙΓΩΝ ΑΠΟ ΚΑΒΑΛΑ   Κυρ Μαρ 27, 2011 7:43 pm

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΟΝΟΜΑΖΩΜΑΙ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΤΟΥΦΕΞΗΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΒΑΛΑ... ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΣΩ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΜΕΣΩ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ ΠΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ ΠΕΡΙΟΧΗ ΑΝΩ ΠΑΤΗΣΙΑ Η ΕΚΕΙ ΚΟΝΤΑ... ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ XXXXXXXXXX
ΕΧΩ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙ ΣΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ ΚΑΠΟΙΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ΣΚΥΛΟΥ ΚΑΙ ΒΡΗΚΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΕΔΩ ΣΤΗΝ BLACK LIST...ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ....

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Admin στις Κυρ Μαρ 27, 2011 8:34 pm, 2 φορές συνολικά (Λόγος της επεξεργασίας : Παρακαλούμε μην βάζετε τηλέφωνα σας)
darkpaladin

Αριθμός μηνυμάτων : 543
Τόπος : Αχαρναίς

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: BLACK LIST ΓΙΑ ΥΙΟΘΕΣΙΕΣ‏   Κυρ Μαρ 27, 2011 8:00 pm

Αγαπητέ Cuprakos,

αν εννοείς την Black List αυτήν: http://dogworld.forumgreek.com/t168-topic

νομίζω αν θυμάμαι καλά ότι είναι λίστα που έχει βγεί απο κοινολογικό όμιλο και έχει απλά αναρτηθεί και εδω μέσα. Δεν είναι λίστα που την βγάλαμε εμείς στο φόορυμ.

Αλλά η λίστα αυτή δεν είναι απο ότι ξέρω για άτομα που δίνουν σκυλιά αλλά για άτομα που ζητάνε σκυλιά. Τουλάχιστον αυτό εγώ κατάλαβα απο το θέμα.

Περισότερα πιστεύω θα σου πει το άτομο adespota που το ανάρτησε.
http://www.amazingpawsibilities.webs.com
Cuprakos

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: BLACK LIST ΓΙΑ ΥΙΟΘΕΣΙΕΣ‏   Κυρ Μαρ 27, 2011 8:13 pm

ναι αυτην λιστα λεω και εγω.. το ονομα της ειναι Κωνσταντινα θεοδωρου και το κινητο της ειναι το σιγκεκριμενο... να τα πω απο την αρχη.. κατεθεσε η μητερα μου τα λεφτα(χωρις να ρωτησει κανεναν) στην τραπεζα.. μετα απο πολλα και επανηλημενα τηλεφωνηματα(το σηνωνε παντα δεν μπορω να πω) μας ελεγε διαφορες δικαιολογιες.. αυτο το θεμα πηρε 3 μηνες. μια μερα μας επικινωνισε μαζι μας και ειπε πως ο σκυλος ηρθε αλλα ειναι αφιδατομενος και πρεπει να νοσιλευτει. μετα απο 3 μερες πειραμε τηλ και μας ειπε πως και καλα τρακαρε η αδερφη της με το αυτοκινητο και εκλεγε με μαυρο δακτυ... απο τοτε δεν μιλησαμε.. αν μπορειτε να βοηθησετε καλο θα ηταν
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 87

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: BLACK LIST ΓΙΑ ΥΙΟΘΕΣΙΕΣ‏   Κυρ Μαρ 27, 2011 8:41 pm

Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να μην δίνετε τηλέφωνα στο φόρουμ και να μην ζητάτε απο τα μέλη μας να επικοινωνήσουν μαζί σας τηλεφωνικά για κάτι που δεν ξέρουν. Το θέμα με τις Black List υιοθεσίες αναδημοσιευτηκε στο φόρουμ μας μέσω e-mail που έχει ληφθεί απο φιλοζωική. Δεν είναι κάτι που εμείς ή το φόρουμ μας γνωρίζει απλά αναρτήθηκε ως προειδοποίηση για τα μέλη μας όπως και όλλες οι ειδήσεις που βρίσκουμε στο ίντερνετ.

Καταλαβαίνουμε ότι αυτό που σας έτυχε είναι ατυχές και δυστηχός να πέσατε θύμα απάτης.

Ίσως θα έπρεπε να μιλήσετε με αστυνομία για το θέμα αυτό.
http://dogworld.forumgreek.com
Cuprakos

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: BLACK LIST ΓΙΑ ΥΙΟΘΕΣΙΕΣ‏   Κυρ Μαρ 27, 2011 8:55 pm

ηδη εχω μιλησει με τον δικηγορο και αυριο θα παω στην αστυνομια ... απλος το ζητησα αυτο να επικινωνισει καποιος απο την περιοχι αυτην γιατι απο οτι μας ειπε αυτη ειναι η δουλεια της με πωλησεις κατοικιδιων.μηπως γνωριζει η εχει ακουστα το μερος η το καταστημα της... κατι τετοιο..
Admin
Admin

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: BLACK LIST ΓΙΑ ΥΙΟΘΕΣΙΕΣ‏   Δευ Μαρ 28, 2011 4:27 am

Κατα πάσα πιθανότητα πέσατε σε απάτη. Ελπίζουμε να βρείτε το δίκιο σας και να πάρετε τα λεφτά σας πίσω και στο μέλλον καλό είναι να γνωρίζετε ότι δεν είναι σωστό να αγοράζουμε ζώα απο PET SHOP και απο ιδιώτες. Μόνο απο καλούς εκτροφείς μπορείτε να έχετε την σιγουριά ενός υγιές και σωστά μορφολογικού σκυλιού. Αλλιώς αν υπάρχει οικονομικό πρόβλημα υπάρχουν και πολλά σκυλιά που αναζητούν οικογένειες και σε καταφύγεια.
Cuprakos

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: BLACK LIST ΓΙΑ ΥΙΟΘΕΣΙΕΣ‏   Δευ Μαρ 28, 2011 3:26 pm

θα μπορουσες μεσω pm να μου στειλεις το e-mail της φιλοζωηκης να επικινωνισω μαζι τους ?
darkpaladin

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: BLACK LIST ΓΙΑ ΥΙΟΘΕΣΙΕΣ‏   Δευ Μαρ 28, 2011 3:43 pm

Εγώ βρήκα το ίδιο κείμενο και εδώ: http://volida-volida.blogspot.com/2011/02/blog-post_8362.html
Admin
Admin

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: BLACK LIST ΓΙΑ ΥΙΟΘΕΣΙΕΣ‏   Τρι Μαρ 29, 2011 7:05 am

Cuprakos έγραψε:
θα μπορουσες μεσω pm να μου στειλεις το e-mail της φιλοζωηκης να επικινωνισω μαζι τους ?

Εμάς καθήκον μας ήταν να προωθήσουμε το e-mail που λάβαμε στο φόρουμ μας για να ενημερώσουμε τα μέλη μας, το οποίο e-mail μετά το σβήσαμε. Άρα δεν έχουμε τα στοιχεία που μας ζητάτε.

Αν έχετε κάποιο παράπονο για το θέμα αυτό και τα περιεχόμενα του δεν έχετε παρα να μας το αναφέρετε και να δούμε τι μπορεί να γίνει για αυτό.
Cuprakos

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: BLACK LIST ΓΙΑ ΥΙΟΘΕΣΙΕΣ‏   Τετ Μαρ 30, 2011 1:03 pm

το προβλημα λυθηκε..εμαθε η κοπελα οτι την εκανα μυνηση επικοινονησε μαζι μου και μου στελνει τον σκυλο (PUG). μολις το παραλαβω τοτε θα την αποσυσω και εγω.ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σας.... Με το καλο οταν ερθει θα σας το βγαλω και φωτογραφιες να το ανεβασω
darkpaladin

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: BLACK LIST ΓΙΑ ΥΙΟΘΕΣΙΕΣ‏   Πεμ Μαρ 31, 2011 7:16 am

Όταν πάρεις το σκυλί καλό είναι αμέσως να το πας σε κτηνίατρο (για έλεγχο microchip και θέματα υγείας) γιατί αν είναι όντως αυτή που υπάρχει στην Black List τότε πολύ πιθανών το σκυλάκι να είναι και κλεμένο ή παρμένο απο καμια φιλοζωική και να έχεις πληρώσει άδικα για το σκυλί. Σου εύχομαι ότι καλύτερο και να μας λες νεώτερα για την ζωή σου με το σκυλάκι σου.

Έχει επεξεργασθεί από τον/την darkpaladin στις Τετ Μαϊος 04, 2011 7:22 am, 1 φορά
Cuprakos

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: BLACK LIST ΓΙΑ ΥΙΟΘΕΣΙΕΣ‏   Τρι Μαϊος 03, 2011 11:48 pm

Το σκυλακι επιτελους το εχουμε στα χερια μας και ειναι μια χαρα υγειεστατος ο μικρουλις..με την πρωτη ευκαιρια θα ανεβασω και φοτο
IRAKLISSSSS

Αριθμός μηνυμάτων : 2
Ημερομηνία εγγραφής : 03/12/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: help   Σαβ Δεκ 03, 2011 4:56 pm

file ,exw mpleksei me th shgekrimenh kyria kai perimenw na moiy sthlei skili enw egw dwsei leyta mporeis se parakalw na moy dwseis to thl soy gia na se parw na moy peis pws ksemplekses?
IRAKLISSSSS

Αριθμός μηνυμάτων : 2
Ημερομηνία εγγραφής : 03/12/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: BLACK LIST ΓΙΑ ΥΙΟΘΕΣΙΕΣ‏   Παρ Φεβ 10, 2012 9:09 pm

to exw parei to sklylaki edw kai kana 2mhno ola entaksi eixa ksexasei ton kwdiko apo to forum ...

BLACK LIST ΓΙΑ ΥΙΟΘΕΣΙΕΣ‏
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Μαύρη τριχοειδής άλγη (Black Beard Algae ή Βlack Brush Algae - BBA)
» Tropheus sp. "Black" bemba + Julidochromis regani Kipili ?
» Tropheus sp. black Bemba
» Ψάχνω να αγοράσω 5 ALTOLAMPROLOGUS CALVUS BLACK PEARL
» Ερωτηση για ενυδρειο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Dog World Forum :: Άλλα θέματα :: Σκυλο-News-
Μετάβαση σε: